fbpx

Historia Konica Minolta

1873     Rozpoczęcie sprzedaży materiałów fotograficznych i litograficznych; założenie firmy Konica
1903     Wprowadzenie na rynek japoński pierwszego firmowego aparatu „Cherry Hand Camera”
1928     Założenie firmy Minolta
1940     Pierwszy japoński film kolorowy „Sakura Natural Color Film”
1956     Otwarcie pierwszego amerykańskiego przedstawicielstwa w Filadelfii
1958     Otwarcie pierwszego firmowego planetarium
1960     Wprowadzenie pierwszej kopiarki „Copymaster”
1962     Otwarcie pierwszego przedstawicielstwa w Europie w Hamburgu, Niemcy.
1975     Pierwszy na świecie aparat 35 mm z wbudowanym flashem i funkcją AE
1983     Pierwsza na świecie kopiarka z zoomem „EP450Z”
1985     Pierwsza na świecie lustrzanka z bagnetem Minolta AF
1987     Wprowadzenie pierwszego systemu kolorowych wydruków próbnych „Konsensus”
1999     Zakup firmy producenta drukarek QMS
2000     Utworzenie Konica Minolta Supplies Manufacturing Co., Ltd., joint venture produkującego tonery polimeryzowane
2002     Pierwszy aparat cyfrowy z 3 - krotnym optycznym zoomem, o grubości obudowy zaledwie 20 mm
sierpień 2003     Założenie holdingu Konica Minolta Holdings, Inc. poprzez połączenie zarządu Konica Corporation oraz Minolta Co., Ltd.
marzec 2004     Wprowadzenie na rynek "bizhub C350", pierwszej kolorowej drukarki typu MFP i nowej linii produktów dla biur pod marką "bizhub". Otwarcie własnego planetarium Sunshine Starlight Dome "Manten" w Tokio, Japonia.
lipiec 2004     Wprowadzenie na rynek bezkontaktowego trójwymiarowego digitalizatora (skanera) dla przemysłu "VIVID 9i/VI-9i".
listopad 2004     Wprowadzenie na rynek fotograficznego aparatu cyfrowego SLR ze zintegrowanym systemem stabilizacji obrazu (Anti-Shake) "DYNAX-7D/MAXXUM 7D".
grudzień 2004     Otwarcie fabryki drukarek i drukarek typu MFP w Wuxi, Chiny, Konica Minolta Business Technologies (Wuxi) Co., Ltd.
styczeń 2005     Otwarcie nowej firmy zajmującej się handlem produktów w technologii Inkjet - Konica Minolta IJ Technologies, Inc..
luty 2005     Wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie mammografu używającego technologii kontrastu fazowego "PCM System". Rozpoczęcie akcji sponsorowania wyścigów motocyklowych MotoGP Class jako "KONICA MINOLTA Honda Team".
sierpień 2005     Nabycie American Litho Inc., największego w USA producenta płyt drukarskich i wejście na rynek naświetlania CTP.
styczeń 2006     Sprzedaż działu fotograficznego firmie Sony. Wycofanie się z branży foto.
wrzesień 2006     Otrzymanie certyfikatu ISO 14001 dla wszystkich japońskich firm należących do grupy. Zakończenie budowy czwartej fabryki filmów TAC do polaryzatorów LCD w Kobe, Japonia.
grudzień 2006     Zakończenie budowy trzeciej fabryki tonerów polimeryzowanych w Nagano, Japonia.
marzec 2007     Utworzenie aliansu strategicznego z General Electric Company (GE) w celu rozwijania i komercjalizacji technologii organicznej diody luminescencyjnej wykorzystywanej do celów oświetleniowych. Wycofanie się z produkcji aparatów fotograficznych
kwiecień 2007     Otwarcie Konica Minolta Healthcare Co., Ltd. w wyniku połączenia funkcjonalnego działów planowania, sprzedaży i serwisu firm z sektora medycznego w Japonii
styczeń 2008     Konica Minolta i CEC tworzą spółkę joint venture Konica Minolta Bizcom, Co.,Ltd. oferującą rozwiązania serwisowe dla biznesu.
styczeń 2009     Premiera technologii tonera high chroma zastosowanego w urządzeniu bizhub PRO C65hc.
wrzesień 2010     Wprowadzenie na rynek światowy pakietu Optimized Print Services.
kwiecień 2011     20-lecie Konica Minolta na polskim rynku.
październik 2011     Zmiana korporacyjnego hasła na Giving Shape to Ideas.

 

Ekologiczna działalność firmy

Działalności Konica Minolta towarzyszy chęć jak najmniejszej ingerencji w środowisko naturalne. Rozwiązania ekologiczne firma stosuje już na etapie projektowania urządzeń – począwszy od doboru materiałów, które używane są do ich konstrukcji. Najczęściej pochodzą one z recyklingu lub mogą mu podlegać, gdy urządzenie skończy swoją żywotność. W całym procesie produkcji oraz w późniejszym transporcie urządzeń firma również dba o poszanowanie środowiska. W fabrykach Konica Minolta ograniczona została emisja dwutlenku węgla do atmosfery, zanieczyszczenie wody i powietrza oraz ilość zużytej w procesie produkcji energii. Urządzenia opuszczają taśmy produkcyjne w specjalnych opakowaniach, które w myśl filozofii firmy „zero odpadów” wykorzystują papier z odzysku. Dzięki tej polityce już 5 japońskich fabryk Konica Minolta posiada „Green Factory Certification”.

O przyjazności technologii Konica Minolta dla środowiska świadczą liczne certyfikaty przyznawane urządzeniom producenta. Każde z nich posiada certyfikat Blue Angel. Niektóre z nich zostały przyznane nawet za kilkukrotnie lepszy rezultat, niż dopuszczalne przez organizację normy poboru energii. W jednym z najnowszych modeli urządzeń Konica Minolta typowe tygodniowe zużycie energii (TEC) jest nawet o około 60% niższe niż przewidują normy Blue Angel. Tak dobre wyniki stały się możliwe dzięki zastosowaniu w urządzeniach energooszczędnego nagrzewania indukcyjnego.
Ekologiczny Toner Simitri

Ekologiczny toner Simitri wytwarzany jest według technologii opracowanej przez firmę Konica Minolta. Już na etapie wczesnych prac badawczych zakładano, że będzie on jak najmniej szkodliwy dla środowiska. Dzięki temu, podczas procesu produkcji, udało się aż o jedną trzecią ograniczyć emisję do atmosfery dwutlenku węgla, tlenków azotu i siarki. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu biomasy, materiału pochodzenia roślinnego, który stanowi prawie 10 proc. składu Simitri. Dzięki biomasie, producentowi udało się także znacznie obniżyć emisję zanieczyszczeń podczas utylizacji tonera.

W roku 2010 technologia Simitri obchodziła 10-lecie istnienia. Obecnie produkowana jest już trzecia generacja tonerów - Simitri HD+. Pierwszym urządzeniem w jakim je zastosowano jest system produkcyjny bizhub Press C8000. Simitri HD+ charakteryzuje się ultracienkowarstwową strukturą powłoki rdzenia oraz jednorodnym kształtem i zawartością wosku. Dzięki temu możliwe jest utrwalanie obrazu w niskiej temperaturze. Pozwala to zmniejszyć ilość zużywanej energii elektrycznej podczas kopiowania nawet o dwadzieścia procent. Obrazy drukowane z użyciem Simitri HD+ są odporne na trudne warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę, a ich wygląd jest zbliżony do wydruku offsetowego. Toner Simitri HD + może być używany do drukowania materiałów graficznych mających kontakt z żywnością np. etykiet spożywczych
Technologia high chroma

High Chroma to opracowany z wykorzystaniem technologii Konica Minolta Simitri HD polimeryzowany toner, składający się z cząstek żywicy oraz cząsteczek barwnika. Żywica umożliwia tonerowi przyleganie do podłoża, a cząsteczka barwnika nadaje mu kolor. Im lepiej cząsteczka barwnika odbija światło, tym więcej barw i nasyceń jest odwzorowanych na wydruku. Toner High Chroma jest utrwalany w systemie bezolejowym w niższej temperaturze niż tonery konwencjonalne, co znacznie zmniejsza zużycie energii. Obniżenie temperatury procesu utrwalania sprawia, że toner High Chroma umożliwia wykorzystanie szerokiej gamy mediów zarówno do zastosowań cyfrowych jak i offsetowych. Wykańczanie wydruku przy zastosowaniu tego tonera jest porównywalne z techniką offsetową. Konica Minolta posiada 80 patentów dotyczących samego tonera High Chroma. Toner high chroma jest obecnie wykorzystywany jedynie w urządzeniu bizhub PRO C65hc. Urządzenie to za wysoką jakość wydruków otrzymało wyróżnienia m.in. EDP i BERTL, a także certyfikat PANTONE.
Logo i hasło
Kula ziemska oznacza nieograniczony zasięg firmy Konica Minolta oraz innowacje oferowane klientom na całym świecie. Eliptyczny kształt wyraża poczucie zaufania i bezpieczeństwa, a także spójność i harmonię zróżnicowanych technologii Konica Minolta. Pięć linii to szerokie możliwości technologiczne w dziedzinie obrazowania. Błękitny kolor oznacza innowacyjność firmy. Hasło „Giving Shape to Ideas” oznacza kontynuację działań w dziedzinie innowacyjności oraz kreowania nowych, inspirujących produktów. Hasło zastąpiło 1 października 2011 r. dotychczas używany slogan „The Essentials of Imaging”. Nowe hasło Konica Minolta ma być odpowiedzią na wyzwania nowych, szybko zmieniających się czasów i stanowić inspirację do lepszego zrozumienie pragnień i oczekiwań klientów oraz uwzględniania ich punktu widzenia przy poszukiwaniu nowych rozwiązań.

 

 

 źródło Wikipedia

 

Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (ciasteczka)  zgodnie z aktualnymi ustawieniami twojej przeglądarki.